refraktometry.eu

Refraktometry kieszonkowe PAL

Sample image

Refraktometry kieszonkowe PAL japońskiej firmy ATAGO są jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów tej firmy. Charakterystyczny, ergonomiczny kształt oraz bardzo wysoka odporność na uszkodzenia spowodowały, że można go spotkać niemal wszędzie, od zakładów produkcyjnych po małe laboratoria.

Czytaj więcej...

Refraktometry laboratoryjne RX-i są przeznaczone do prac laboratoryjnych, w kontroli jakości oraz do badawczych. Oferują pełną automatykę pracy oraz gwarantują osiągnięcie wyników o najwyższej dokładności. W odróżnieniu od innych refraktometrów, posiadają układ stabilizacji temperatury. Oznacza to iż w miarę potrzeby, refraktometry laboratoryjne RX rozgrzewają lub schładzają próbkę przed wykonaniem ostatecznego pomiaru. Pomiar jest wykonywany automatycznie.

Czytaj więcej...

Refraktometry

Zasada pracy refraktometrów

Refraktometr służy do badania współczynnika załamania światła różnych substancji, przede wszystkim cieczy. Generalna znane zależności pomiędzy współczynnikiem załamania światła a stężeniem danej substancji w roztworze powodują, że w praktyce refraktometry wykorzystuje się do badania stężeń. Pierwszym prawdziwym refraktometrem laboratoryjnym by opracowany w końcu XIX wieku refraktometr Abbego. Jest nadal używany, niemniej coraz częściej stosuje się refraktometry o konstrukcji oraz dokładności dostosowanej do konkretnych potrzeb. Dostępne są precyzyjne refraktometry laboratoryjne klasy RX z automatycznie termostatyzowanym gniazdem pomiarowym lub też refraktometry z automatyczną kompensacją temperatury. W prostych aplikacjach, nie wymagających wysokiej dokładności, są stosowane łatwe w obsłudze refraktometry lunetkowe MASTER.


 

Dlaczego Atago?

1. Jakość
Doskonała optyka oraz wysokiej jakości materiały kluczowych elementów.
2. Wsparcie
CONBEST współpracuje z ATAGO od 20 lat. Znamy się na tym !
3. Serwis
Autoryzowany serwis w Polsce.
Capture the light, measure the future !

_ Atago

Skontaktuj się

 +48 12 261 95 00
Pn-Pt, 8:00 do 16:00

Serwis w Polsce