refraktometry.eu

Refraktometry kieszonkowe

Refraktometry kieszonkowe PAL

Sample image

Refraktometry kieszonkowe PAL japońskiej firmy ATAGO są jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów tej firmy. Charakterystyczny, ergonomiczny kształt oraz bardzo wysoka odporność na uszkodzenia spowodowały, że można go spotkać niemal wszędzie, od zakładów produkcyjnych po małe laboratoria.

Co przesądziło o sukcesie refraktometrów PAL?

Jeszcze w czasach refraktometrów lunetkowych firma ATAGO postawiła sobie ambitne zadanie stworzenia przenośnego refraktometru cyfrowego. Projekt został uwieńczony sukcesem. Powstałą bardzo udana seria refraktometrów PR. Produkowane są do dnia dzisiejszego, i choć stanowiły przełom techniczny (bateryjne zasilanie, małe gabaryty) trudno byłoby nazwać je "kieszonkowymi". Projektanci ATAGO postanowili pójść za ciosem i po kilku latach pojawił się ich rynkowy przebój: refraktometr PAL.

Na każdą kieszeń

Tym razem urządzenie miało już rozmiary telefonu komórkowego. Jednocześnie było bardzo funkcjonalne i ergonomiczne. Do tego miało bardzo wysoką klasę szczelności IP65, co zlikwidowało jedną największych bolączek refraktometrów: wrażliwość optyki na wilgoć.

Klasa szczelności IP65. Pozwala na spłukiwanie refraktometru strumieniem bieżącej wody. Pozwala to na bardzo łatwe czyszczenie po pomiarze. Pośrednio wpływa też na dokładność pomiarów: usunięcie pozostałości poprzednio mierzonej próbki jest bardzo ważne.

ATC i kalibracja wodą

Niezależnie od skali pomiarowej, refraktometry PAL kalibrowane są wodą. Proces jest automatyczny i może być wykonany w każdej chwili, np. zaraz po wyczyszczeniu gniazda, by sprawdzić czy nie ma pozostałości próbki. Wszystkie refraktometry PAL mają tez automatyczną kompensację temperatury (ATC).

Prościej już się nie da

Typowy proces pomiarowy został sprowadzony do kilku banalnych czynności:

  • nałóż próbkę na gniazdo
  • naciśnij START i odczytaj wynik
  • usuń próbkę i umyj refraktometr

Refraktometry kieszonkowe PAL stały się standardem i wzorem dla innych producentów.

Dlaczego Atago?

1. Jakość
Doskonała optyka oraz wysokiej jakości materiały kluczowych elementów.
2. Wsparcie
CONBEST współpracuje z ATAGO od 20 lat. Znamy się na tym !
3. Serwis
Autoryzowany serwis w Polsce.
Capture the light, measure the future !

_ Atago

Skontaktuj się

 +48 12 261 95 00
Pn-Pt, 8:00 do 16:00

Serwis w Polsce