refraktometry.eu

Szybkie polarymetry ATAGO - CONBEST

Jak działa polarymetr?

Polarymetr jest przyrządem do określania skręcalności substancji optycznie aktywnych, czyli takich, które skręcają płaszczyznę polaryzacji światła. Po odpowiednim wyskalowaniu może służyć bezpośrednio do pomiaru stężenia roztworów tych substancji. Polarymetr służy też do określania składu mieszanin enancjomerów.

Przez dziesięciolecia najbardziej polarny był polarymetr półcieniowy. Pozwalał on na precyzyjny pomiar kąta skręcenia światła. W polaryzatorze półcieniowym kąt odczytuje się, gdy zanika granica między dwoma kontrastowymi obszarami widocznymi w okularze polarymetru. Ta metoda jest jednak dość subiektywna i zależy od doświadczenia oraz indywidualnych cech fizjologicznych osoby wykonującej pomiar. Prawdziwym postępem było wprowadzenie polarymetrów automatycznych cyfrowych. Choć pryncypia są bardzo podobne, do końcowa część procesu, czyli analiza obrazu, odbywa się na przetworniku CCD. Dzięki temu uzyskano bardzo dużą powtarzalność pomiarów.


 

 

Laboratorium na dłoni czyli Refrakto-PolarymetrJedno urządzenie i dwa tory pomiarowe. Refrakcja, polaryzacja oraz skale pochodne wyliczane z obu parametrów. Wszystko w ciągu kilku sekund, bez dwukrotnego nakładania próbki.
Refrakto-polarymetry RePo.

 

Colosrtum czyli Siara

Refraktometr colostrum siara

Czy wiesz, że refraktometry PAL-1 mogą służyć do pomiaru siary (colostrum), zastępując kolostrometry? Są wodoszczelne, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym mieszczą się w kieszeni. Teraz posiadają pamięć 100 pomiarów (z data i czasem) i zbliżeniową transmisję danych NFC.
Refraktometry do siary.

Dlaczego Atago?

1. Jakość
Doskonała optyka oraz wysokiej jakości materiały kluczowych elementów.
2. Wsparcie
CONBEST współpracuje z ATAGO od 20 lat. Znamy się na tym !
3. Serwis
Autoryzowany serwis w Polsce.
Capture the light, measure the future !

_ Atago

 

Polarymetr w kieszeniPolarymetr na dłoni? W ATAGO wszystko jest możliwe. Przenośny polarymetr automatyczny, pracuje bez rurek polarymetrycznych, do tego wykonuje pomiar w 7 sekund.

Skontaktuj się

 +48 12 261 95 00
Pn-Pt, 8:00 do 16:00

Serwis w Polsce

Loading ...