refraktometry.eu

Refraktometry laboratoryjne RX-i

Refraktometry laboratoryjne

Refraktometry laboratoryjne RX-i są przeznaczone do prac laboratoryjnych, w kontroli jakości oraz do badawczych. Oferują pełną automatykę pracy oraz gwarantują osiągnięcie wyników o najwyższej dokładności. W odróżnieniu od innych refraktometrów, posiadają układ stabilizacji temperatury. Oznacza to iż w miarę potrzeby, refraktometry laboratoryjne RX rozgrzewają lub schładzają próbkę przed wykonaniem ostatecznego pomiaru. Pomiar jest wykonywany automatycznie.

Tradycja i nowoczesność

RX-i to bardzo udany model, łączący w sobie nowoczesne rozwiązania (dotykowy panel LCD, przyjazne oprogramowanie wewnętrzne) ze sprawdzoną niezawodnością i unikalną precyzją serii refraktometrów laboratoryjnych grupy RX. Posiada bardzo wydajny układ Peltie’ra, pozwalający na pracę w zakresach od 5 do 75°C. Użytkownik może zdefiniować do 100 własnych skal, niemniej producent już fabrycznie zaprogramował skale dla 22 typowych substancji chemicznych, co pozwala na szybkie określanie stężenia, gęstości czy temp. zamarzania na podstawie współczynnika załamania światła danego roztworu. Nowością jest również system automatycznej kontroli czystości pryzmatu, pomagający maksymalnie wykorzystać precyzję urządzenia.

Funkcje

Refraktometr może pracować w 5-ciu trybach pomiarowych:

 • tryb pomiaru przy ustabilizowanej temperaturze: pomiar wykonany jest dopiero w momencie osiągnięcia przez próbkę temperatury zadanej
 • tryb pomiaru precyzyjnego: tryb podobny do pierwszego ale oferujący polepszoną stabilność (zalecany np.. Do produktów mlecznych). Po osiągnięciu temperatury docelowej urządzenie analizuje stabilność próbki, a następnie wyświetla wartość zmierzoną na podstawie kilku odczytów.
 • tryb pomiaru ekstrapolowanego: zwiększając temperaturę próbki refraktometr dokona serii pomiarów w ustalonych odstępach i wyświetli szacowany wynik dla temperatury docelowej (urządzenie nie czeka aż temp. próbki osiągnie temp. zadaną).
 • tryb z wyłączoną automatyką kontroli temperatury: mierzona wartość jest wyświetlana w ciągu 4 sekund, przy czym czas zwłoki pomiędzy naciśnięciem przycisku START a rzeczywistym rozpoczęciem pomiaru może być zmieniany. Termomoduł może być przez użytkownika włączony lub wyłączony
 • tryb pomiaru stabilnego: wynik jest przedstawiany dopiero po ustabilizowaniu się pomiaru

Stabilizacja temperatury. Współczynnik refrakcji bardzo silnie zależy od temperatury, dlatego wszystkie refraktometry elektroniczne ATAGO posiadają funkcję ATC (automatyczna kompensacja temperatury). W zastosowaniach laboratoryjnych mamy jednak często do czynienie z nietypowymi mediami. W tym wypadku sama funkcja ATC nie wystarczy. Konieczne jest sprawdzanie próbek w ściśle kontrolowanych warunkach temperaturowych. Tylko refraktometry serii RX posiadają układ automatycznej stabilizacji temperatury. Potrafią schłodzić próbkę do 10C poniżej temperatury otoczenia lub rozgrzać ją do temperatury +75C. Pomiar jest wykonywany automatycznie po osiągnięciu zadanej temperatury.

Parametry

 • zakres: 0.00 do 100.00%Brix
 • zakres: 1.32422 do 1.58000 nD
 • dokładność: ±0.03% %Brix
 • dokładność: ±0.00004 nD
 • termostatyzowane gniazdo pomiarowe: układ Peltiera 5.00 do 75.00°C (nie mniej niż 10°C poniżej temp. otoczenia i nie więcej niż 55°C powyżej temp. otoczenia)
 • automatyczna kompensacja temperatury: 5 do 75°C
 • dotykowy, kolorowy wyświetlacz
 • 20 wbudowanych skal dla najbardziej popularnych substancji chemicznych:
  gulokoza kompensowana do 20C [g/100g]; glukoza kompensowana do 30C [g/100g]; fruktoza kompensowana do 20C [g/100g], fruktoza kompensowana do 30C[g/100g]; HFCS-55 kompensowany do 20C[g/100g], HFCS-55 kompensowany do 30C [g/100g]; HFCS-42 kompensowany do 20C [g/100g]; FCS-42 [kompensowany do 30C [g/100g]; cukier odwrócony kompensowany do 20C [g/100g]; cukier odwrócony kompensowany do 30C [g/100g]; zawartość wody w miodzie [%]; woda utleniona [%]; chlorek sodu [g/g]; chlorek sodu [g/ml]; zasolenie %; alkohol etylowy [w/w]; alkohol etylowy [v/v]; glikol etylenowy [v/v]; glikol propylenbowy [v/v]; gliceryna [g/100g]; vol%FSII [vol%]
 • do 100 skal definiowanych przez użytkownika
 • wewnętrzna pamięć ostatnich 500 pomiarów
 • zabezpieczenie przed dostępem z możliwością definiowania użytkowników / administratorów
 • opcja ręcznej kalibracji
 • system automatyczego sprawdzania czystości pryzmatu
 • transmisja do komputera: złącze USB
 • dodatkowe złącze USB do bezpośredniego zapisu wyników na pamieć flash USB (pen-drive)
 • wymiary: 37×26×14cm
 • masa: 6.6kg

Rekordowa precyzja. Seria refraktometrów laboratoryjnych RX obejmuje również urządzenia o rekordowej dokładności 0.005%Brix!

 

Laboratorium na dłoni czyli Refrakto-PolarymetrJedno urządzenie i dwa tory pomiarowe. Refrakcja, polaryzacja oraz skale pochodne wyliczane z obu parametrów. Wszystko w ciągu kilku sekund, bez dwukrotnego nakładania próbki.
Refrakto-polarymetry RePo.

 

Colosrtum czyli Siara

Refraktometr colostrum siara

Czy wiesz, że refraktometry PAL-1 mogą służyć do pomiaru siary (colostrum), zastępując kolostrometry? Są wodoszczelne, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym mieszczą się w kieszeni. Teraz posiadają pamięć 100 pomiarów (z data i czasem) i zbliżeniową transmisję danych NFC.
Refraktometry do siary.

Miernik Brix w jabłkach. Przyłóż i odczytaj - bez naruszania owocu !

_ Atago
 

Pomiar stężenia AdBlue

Stężenie AdBlue

Refraktometr przemysłowy do pomiaru stężenia płynu AdBlue. AdBlue to wysokiej czystości roztwór wodnego roztworu mocznika. Jest stosowany w branży motoryzacyjnej jako reduktor, umożliwiając spełnienie restrykcyjnych norm w zakresie emisji spalin w silnikach Diesla. Refraktometry do AdBlue, zwanego również jako Urea, pomagają efektywnej w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości paliw.

 

Dla przemysłu

Ekonomiczne refraktometry przemysłowe CM-BASE. Start-up do pomiarów in-Line oraz automatyzacji procesów.

 

Zanurzeniowe

Refraktometry zanurzeniowe. Wystarczy zawiesić na krawędzi zbiornika by rejestrować wyniki lub sterować automatyką.

Dlaczego Atago?

1. Jakość
Doskonała optyka oraz wysokiej jakości materiały kluczowych elementów.
2. Wsparcie
CONBEST współpracuje z ATAGO od 20 lat. Znamy się na tym !
3. Serwis
Autoryzowany serwis w Polsce.
Capture the light, measure the future !

_ Atago

 

Do MioduRefraktometr cyfrowy PAL-22S do pomiaru zawartości wody w miodzie jest dostępny również z wersji z Bluetooth i programem na telefony Android.

 

PAL-HIKARiAbsolutna nowość ATAGO w pomiarach %Brix w jabłkach. Pomiar wgłębny bez naruszania skórki ! Zasada opiera się na badaniu stopnia absorpcji IR.
Więcej

 

Gniazdo ze stali SUS i podświetlany LCDATAGO wprowadza zmiany we wszystkich modelach refraktometrów PAL. Wszystkie mają już odczyt temperatury. Większość posiada już gniazdo ze stali nierdzewnej SUS. Dodatkowo mają podświetlany wyświetlacz LCD.

Glikol

Refraktometrami PAL i MASTER możesz mierzyć bezpośrednio temperaturę zamarzania glikolu.

 

Galeria

Dokładnie to, co kochają bariści. Pomiar %Brix, TDS, temperatury. Teraz pamięcią 100 pomiarów i transmisją zbliżeniową NFC. Aplikacja na telefony komórkowe do pobrania z GooglePlay.

Najlepsze ceny

 Zapytaj o ceny oraz o dodatkowe korzyści.

Masz pytania?

 Refraktometry to nasza pasja!

Skontaktuj się

 +48 12 261 95 00
Pn-Pt, 8:00 do 16:00

Serwis w Polsce

Loading ...