refraktometry.eu

Refraktometry kieszonkowe PAL

Sample image

Refraktometry kieszonkowe PAL japońskiej firmy ATAGO są jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów tej firmy. Charakterystyczny, ergonomiczny kształt oraz bardzo wysoka odporność na uszkodzenia spowodowały, że można go spotkać niemal wszędzie, od zakładów produkcyjnych po małe laboratoria.

Co przesądziło o sukcesie refraktometrów PAL?

Jeszcze w czasach refraktometrów lunetkowych firma ATAGO postawiła sobie ambitne zadanie stworzenia przenośnego refraktometru cyfrowego. Projekt został uwieńczony sukcesem. Powstałą bardzo udana seria refraktometrów PR. Produkowane są do dnia dzisiejszego, i choć stanowiły przełom techniczny (bateryjne zasilanie, małe gabaryty) trudno byłoby nazwać je "kieszonkowymi". Projektanci ATAGO postanowili pójść za ciosem i po kilku latach pojawił się ich rynkowy przebój: refraktometr PAL.

Na każdą kieszeń

Tym razem urządzenie miało już rozmiary telefonu komórkowego. Jednocześnie było bardzo funkcjonalne i ergonomiczne. Do tego miało bardzo wysoką klasę szczelności IP65, co zlikwidowało jedną największych bolączek refraktometrów: wrażliwość optyki na wilgoć.

Klasa szczelności IP65. Pozwala na spłukiwanie refraktometru strumieniem bieżącej wody. Pozwala to na bardzo łatwe czyszczenie po pomiarze. Pośrednio wpływa też na dokładność pomiarów: usunięcie pozostałości poprzednio mierzonej próbki jest bardzo ważne.

ATC i kalibracja wodą

Niezależnie od skali pomiarowej, refraktometry PAL kalibrowane są wodą. Proces jest automatyczny i może być wykonany w każdej chwili, np. zaraz po wyczyszczeniu gniazda, by sprawdzić czy nie ma pozostałości próbki. Wszystkie refraktometry PAL mają tez automatyczną kompensację temperatury (ATC).

Prościej już się nie da

Typowy proces pomiarowy został sprowadzony do kilku banalnych czynności:

  • nałóż próbkę na gniazdo
  • naciśnij START i odczytaj wynik
  • usuń próbkę i umyj refraktometr

Refraktometry kieszonkowe PAL stały się standardem i wzorem dla innych producentów.

 

Laboratorium na dłoni czyli Refrakto-PolarymetrJedno urządzenie i dwa tory pomiarowe. Refrakcja, polaryzacja oraz skale pochodne wyliczane z obu parametrów. Wszystko w ciągu kilku sekund, bez dwukrotnego nakładania próbki.
Refrakto-polarymetry RePo.

 

Colosrtum czyli Siara

Refraktometr colostrum siara

Czy wiesz, że refraktometry PAL-1 mogą służyć do pomiaru siary (colostrum), zastępując kolostrometry? Są wodoszczelne, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym mieszczą się w kieszeni. Teraz posiadają pamięć 100 pomiarów (z data i czasem) i zbliżeniową transmisję danych NFC.
Refraktometry do siary.

Miernik Brix w jabłkach. Przyłóż i odczytaj - bez naruszania owocu !

_ Atago
 

Pomiar stężenia AdBlue

Stężenie AdBlue

Refraktometr przemysłowy do pomiaru stężenia płynu AdBlue. AdBlue to wysokiej czystości roztwór wodnego roztworu mocznika. Jest stosowany w branży motoryzacyjnej jako reduktor, umożliwiając spełnienie restrykcyjnych norm w zakresie emisji spalin w silnikach Diesla. Refraktometry do AdBlue, zwanego również jako Urea, pomagają efektywnej w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości paliw.

 

Dla przemysłu

Ekonomiczne refraktometry przemysłowe CM-BASE. Start-up do pomiarów in-Line oraz automatyzacji procesów.

 

Zanurzeniowe

Refraktometry zanurzeniowe. Wystarczy zawiesić na krawędzi zbiornika by rejestrować wyniki lub sterować automatyką.

Dlaczego Atago?

1. Jakość
Doskonała optyka oraz wysokiej jakości materiały kluczowych elementów.
2. Wsparcie
CONBEST współpracuje z ATAGO od 20 lat. Znamy się na tym !
3. Serwis
Autoryzowany serwis w Polsce.
Capture the light, measure the future !

_ Atago

 

Polarymetr w kieszeniPolarymetr na dłoni? W ATAGO wszystko jest możliwe. Przenośny polarymetr automatyczny, pracuje bez rurek polarymetrycznych, do tego wykonuje pomiar w 7 sekund.

 

Do MioduRefraktometr cyfrowy PAL-22S do pomiaru zawartości wody w miodzie jest dostępny również z wersji z Bluetooth i programem na telefony Android.

 

PAL-HIKARiAbsolutna nowość ATAGO w pomiarach %Brix w jabłkach. Pomiar wgłębny bez naruszania skórki ! Zasada opiera się na badaniu stopnia absorpcji IR.
Więcej

 

Kwasowość


Jak mierzyć jednocześnie kwasowość i %Brix ?

 

Dla Baristów


Refraktometry dla baristów.

 

Gniazdo ze stali SUS i podświetlany LCDATAGO wprowadza zmiany we wszystkich modelach refraktometrów PAL. Wszystkie mają już odczyt temperatury. Większość posiada już gniazdo ze stali nierdzewnej SUS. Dodatkowo mają podświetlany wyświetlacz LCD.

 

Pomiar Brix podczerwienią


Bezinwazyjny pomiar Brix podczerwienią w jabłkach. Pomiar wgłębny bez naruszania owocu.

Glikol

Refraktometrami PAL i MASTER możesz mierzyć bezpośrednio temperaturę zamarzania glikolu.

 

Galeria

Dokładnie to, co kochają bariści. Pomiar %Brix, TDS, temperatury. Teraz pamięcią 100 pomiarów i transmisją zbliżeniową NFC. Aplikacja na telefony komórkowe do pobrania z GooglePlay.

Najlepsze ceny

 Zapytaj o ceny oraz o dodatkowe korzyści.

Masz pytania?

 Refraktometry to nasza pasja!

Skontaktuj się

 +48 12 261 95 00
Pn-Pt, 8:00 do 16:00

Serwis w Polsce

Loading ...